Klub Sportów Wodnych Ligi Morskiej i Rzecznej w Łodzi

Aktualności

Spotkanie Wigilijne 12.12.2022

   12 grudnia 2022r odbyło się jak było w zwyczaju zebranie coroczne  członków Klubu Sportów Wodnych Ligi Morskiej i Rzecznej. 

   Podzieliliśmy się informacjami z minionego sezonu oraz wspominaliśmy naszych licznych członków którzy w ostatnich latach odeszli na „Wieczną Wachtę” co dalej strach pomyśleć.
 Istnienie jeszcze naszego klubu, zawdzięczamy oczywiście naszemu komandorowi Wackowi Łysakowskiemu, który miał siłę zadbać o jego istnienie jak i o to nasze spotkanie.
   Obecnie działalność członków klubu ogranicza się tylko do pływań prywatnych na jachtach właścicieli lub na wyczarterowanych ale prywatnie bez udziału klubu. Nasi członkowie działają również społecznie np. kolega Stefan Wasiljew jest Prezesem Łódzkiego Okręgu Ligi Morskiej i Rzecznej , zaś nasz Komandor Wacek Łysakowski działa w Kolegium Sędziów.
   Przeżyłem w tym Klubie najpiękniejsze lata mojego życia i ze smutkiem obserwuje jak inne są teraz zwyczaje i potrzeby młodych żeglarzy.
   Kiedyś przynależność do klubu stwarzała możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, zawieranie znajomości i przyjaźni i co najważniejsze żeglowanie w Polsce i za granice.
   Obecnie prawie wszystkie kluby w Polsce podobnie jak w innych państwach skupiają właścicieli jachtów i coraz rzadziej są organizatorami rejsów . Tym zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa.
   Inna epoka inne zwyczaje i zapotrzebowania ale nam starym żeglarzom, brak starych tradycji ale musimy się z tym pogodzić.
                                                                                                         Jerzy Górny (Kuba)

Galeria zdjęć znajduje się tutaj.

Back to Top