Klub Sportów Wodnych Ligi Morskiej i Rzecznej w Łodzi

Wspomnienia z rejsów

Jubileusz Klubu Sportów Wodnych LMiR Łódź”  Wacław Łysakowski

   22 maja 2024 na frontonie posesji przy ul Piotrkowskiej nr 125, pierwszej siedziby Klubu, złożyliśmy wiązankę kwiatów w 75-tą rocznicę działalności Klubu. To miejsce jest dla nas symbolem wierności wodzie i żaglom. Poczucia wartości pracy w społeczności zespołowej jakim jest Klub.
   W klubie wyszkoliło się wielu żeglarzy, kapitanów, instruktorów żeglarstwa, sędziów regatowych, sterników motorowodnych, kajakarzy, płetwonurków i ratowników wodnych.
   Praca, wiedza i kwalifikacje członków zadecydowały o wysokiej randze Klubu w społeczeństwie Łodzi jak i we władzach krajowych – Polskiego Związku Żeglarskiego
i Ligi Morskiej i Rzecznej.
   Członkowie klubu to pasjonaci, potrafili pogodzić naukę, pracę i wysokie kwalifikacje zawodowe z miłością do żagli i wody. Na szczególne wyróżnienie zasługuje współpraca
z klubami żeglarskimi regionu łódzkiego i ogólnopolskiego.
   Klub w latach TŁUSTYCH liczył od 250 do 300 członków działających w sekcjach specjalistycznych.
   Prowadzimy klubową stronę internetową /kswlodz.pl/ są tam wiadomości z historii Klubu, zdjęcia ,opisy rejsów oraz informacje wodniackie regionalne.
   Działalność Klubu miała życzliwe i przyjacielskie wsparcie ze strony Zarządu Okręgu Łódzkiego LMiR oraz Dyrekcji VI Liceum im. Joachima Lelewela w Łodzi.
   A hoj płyńmy dalej

                                                      Zarząd Klubu Sportów Wodnych LMiR Łódź
                                                                           Wacław Łysakowski

 Galeria zdjęć znajduje się tutaj.

Back to Top