Klub Sportów Wodnych Ligi Morskiej i Rzecznej w Łodzi

Aktualności

Nareszcie jesteśmy … 06.10.2021

  Pierwsze  po sezonie nawigacyjnym  2021 spotkanie żeglarskie klubowiczów odbyło się dnia szóstego października br w Tawernie Pepe Verde w Manufakturze.

   Poruszono sprawy organizacyjne – zgodnie z decyzją Zarządu PZŻ KSW jest członkiem wspierającym PZŻ z uwagi na brak osobowości prawnej. Składka członkowska roczna wynosi 1 PLN od jednego członka.
   Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu na rok następny strony internetowej KSW a Grzesiek Skotnicki wyraził zgodę na jej dalsze prowadzenie.
   Punktem zapalnym dyskusji były nowe przepisy o rejestracji jachtów- temat drażliwy – do omówienia na następnym spotkaniu. Również działalność instytucji pn. Wody Polskie w zakresie stanu prawnego przystani żeglarskich /rugowanie/ i wysokości opłat budzi szok !!!!!!!!!!.
   W miarę możliwości żeglowaliśmy na własnych jachtach /Grzesiu Skotnicki i Michał Wendołowski/ a inni na czarterowanych.
   W regionie Łódzkim odbyły się tylko regaty na Zalewie Sulejowskim /2 imprezy/ na Zalewie Jeziorsko jedna. Weryfikację licencji PZŻ uzyskało 12 sędziów regatowych na następne 4 lata.
   Następne spotkanie przewidujemy w drugiej połowie m-ca listopada br. Zapraszamy wszystkie koleżanki i kolegów klubowiczów.
   Obecni na spotkaniu w Pepe Verde; Bartczak Zdzisiek, Łysakowski Wacek, Raba Jurek ,Skotnicki Grzesiu, Wendołowski Michaś.
                                                                                             Wacław Łysakowski

Galeria zdjęć znajduje się tutaj.

Back to Top